Džinsu apģērbi ir iecienīti patērētāju vidū, taču tas nav izraisījis ievērojamu pārdošanas apjoma pieaugumu Levi Strauss, raksta CNBC.
Džinsu ražotājs trešdien paziņoja par otrā fiskālā ceturkšņa ieņēmumiem, kas tikai nedaudz atpaliek no Volstrītas laikā, kad pircēji papildina savas garderobes ar džinsa kleitām, svārkiem un ļoti zema auguma baggy biksēm.
Levi’s peļņa bija labāka, nekā gaidīts, jo tiešā pārdošana patērētājiem un izmaksu samazināšana turpina nest augļus. Uzņēmums palielināja dividendes par 8 % līdz 13 centiem par akciju, kas ir pirmais palielinājums sešu ceturkšņu laikā. Tomēr pagarinātajā tirdzniecībā akcijas samazinājās par aptuveni 15 %.
Gada laikā apgrozījums samazinājās par 9 % pēc tam, kad Levi’s pārcēla vairumtirdzniecības sūtījumus no otrā fiskālā ceturkšņa uz pirmo fiskālo ceturksni. Pārvietošana pagājušajā gadā samazināja pārdošanas apjomus par aptuveni 100 miljoniem ASV dolāru, uzņēmums paziņoja iepriekš. Ja neņemtu vērā šo pārcelšanu, kā arī Levi’s Denizen biznesa iziešanu, pārdošanas apjoms pēdējā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būtu pieaudzis tikai par aptuveni 1 %.
Lai gan Levi’s uzrādīja spēcīgu peļņas rādītāju, tas tikai apstiprināja savu visa gada prognozi, kas atbilda aplēsēm. Uzņēmums turpina prognozēt, ka peļņa par akciju visa gada laikā būs no 1,17 līdz 1,27 ASV dolāriem, kas tagad ietver 5 centu ietekmi, ko radīs uzņēmuma jaunā izplatīšanas un loģistikas stratēģija.
Levi’s paziņoja, ka tas pāriet no galvenokārt paša uzņēmuma pārvaldīta izplatīšanas un loģistikas tīkla ASV un Eiropā uz tādu, kas vairāk paļaujas uz trešām personām.
“Tuvākajā laikā šīs pārmaiņas prasa paralēlu jaunu un vecu iekārtu darbību līdz 2024. gada beigām, kā rezultātā īslaicīgi palielināsies izplatīšanas izmaksas,” norādīja uzņēmums.
Izmaiņas ļauj Levi’s novirzīt atbildību par pēdējā kilometra piegādi trešajām personām. Džinsu ražotājs norādīja, ka tam ir jauni noteikumi ar piegādātāju, kuru rezultātā Levi’s pārņem īpašumtiesības uz krājumiem tuvāk nosūtīšanas vietai, nevis to galīgajam galamērķim. Levi’s izplatīšanas tīkls tika izveidots uzņēmumam, kas galvenokārt pārdeva vairumtirdzniecībā, un tagad tas ir jāmaina uz tādu, kas ir vairāk orientēts uz tiešu pārdošanu patērētājiem.
Izmaiņas ir nepieciešamas, jo gandrīz puse no Levi’s pārdošanas apjoma mūsdienās tiek realizēta no uzņēmuma tīmekļa vietnes un veikaliem.
Ceturkšņa laikā pārdošanas apjomi tieši patērētājiem pieauga par 8 %, veidojot 47 % no kopējiem pārdošanas apjomiem. Pārdošana tiešsaistē palielinājās par 19 %.
“Mūsu transformācijas pavērsiens, lai sāktu darboties kā uzņēmums, kas darbojas vispirms kā DTC, dod pozitīvus rezultātus visā pasaulē, un tas man dod lielu pārliecību, ka mēs sasniegsim paātrinātu un rentablu izaugsmi atlikušajā gada laikā un turpmāk,” paziņojumā teica izpilddirektore Mišela Gass.
Veidojot savus tiešos kanālus, Levi’s gūst lielāku peļņu, labākus datus par patērētājiem un mazāk paļaujas uz tādiem nestabiliem vairumtirgotājiem kā Macy’s un Kohl’s, kas turpina sarukt un patērētāju vidū kļūst mazāk labvēlīgi.
Tomēr tiešā pārdošana var būt arī dārgāka, un tā var būt saistīta ar negaidītiem sarežģījumiem, kas var ietekmēt pārdošanu un samazināt peļņu. Piemēram, ja kāds iegādājas Levi’s drēbju pāri no Macy’s un vēlas tās atdot atpakaļ, Macy’s parasti sedz šīs izmaksas. Izmantojot tiešo modeli, šī atbildība, tostarp izmaksas un loģistika, būtu jāuzņemas Levi’s.